פריז למטייל העסקי

הגעתם לגיחת עבודה או בענייני פנאי אל עיר האורות פריז? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את הנסיעה בקלות, בנוחות ובעלויות סבירות.

  1. אם אתם מגיעים עם אייר פרנס או עם אל על – תנחתו ככל הנראה בשדה התעופה שרל דה גול. שדה תעופה ענק, שההתנהלות בתוכו היא גם באמצעות שאטלים ורכבות.
  2. זמן הטיסה מתל אביב לפריז – כ-5 שעות. יש טיסות לאורך כל שעות היום – בוקר, צהריים וגם ערב, כך שניתן להגיע ולחזור בגמישות רבה.
  3. זמן הנסיעה משדה התעופה שארל דה גול למרכז העיר – כ-40 דקות עד שעה, תלוי בתנועה. 45 דקות – פחות או יותר זמן הנסיעה ברכבת.
  4. עלות מונית מהשדה למרכז העיר או בחזרה – בין 50 ל-60 יורו.
  5. עלות רכבת מהשדה לעיר או בדרך ההפוכה – 9 וחצי יורו. שילוב הרכבת ורשת הרכבת התחתית. מאפשרת להגיע במהירות ובקלות כמעט לכל נקודה בעיר, ובמרחק של כמה מאות מטרים לכל היותר מבית המלון שלכם.
  6. בזכות המטרו גם לא נורא חשוב מיקום המלון שלכם. תוכלו להגיע לכל מקום ברחבי העיר בתוך פרק זמן סביר מאוד בזכות הקווים היעילים. אין צורך להתעקש על מלון במאות יורו כדי להיות סמוך למקום הפגישה.
  7. נוסעים ברכבת לשדה? שימו לב, חוץ משדה התעופה שרל דה גול, יש גם תחנת רכבת תחתית באותו שם. ודאו שאינכם נוסעים לשם והזהרו גם מרכישת כרטיס ליעד הלא נכון, אחרת תיקנסו ברכבת.
  8. מתכננים לבלות או לצאת למסעדה? קחו בחשבון שהעיר יקרה מאוד, גם ביחס לערים אירופאיות אחרות. לדוגמא – כוס בירה, בין 7 ל-8 יורו, קפה בין 3 ל-4 יורו וארוחה סבירה יכולה להגיע בקלות ל-50 יורו.
  9. אל תיבנו על האנגלית. האגדות דוקא נכונות – הרוב הגדול של התושבים בעיר מדבר רק צרפתית. יהיה קשה להסתדר בלעדיה..
  10. רוצים לבקר במגדל אייפל, בלובר או באטרקציה אחרת? קחו בחשבון שהעיר פריז היא המתוירת ביותר בעולם וככזו, במיוחד בתקופות של חופשות, סובלת מטורים מתישים, שלא לדבר על המחירים השערורייתיים לכל אותם אתרי תיירות.

 

פורסם בקטגוריות מדריך יעדים ובתגיות , . .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *